Update // Statele Unite – Rusia 2 – 2 // Hochei masculin, Grupa A

BghGTxsCMAA8AUCRusia a deschis scorul în partida cu Statele Unite, din grupa A la competiţia de hochei masculin. A marcat Pavel Datsyuk. La prima pauză a fost O – O.

update: 16:00 A doua repriză s-a încheiat la egalitate, 1 -1, după ce echipa Statelor Unite a marcat, pe fondul unei scăderi în evoluţia echipei Rusiei, după golul egalizator.

Ruşii au avut de 4 ori superioritate numerică, dar nu au putut fructifica avantajul.

update 16:31 În schimb, tot în inferioritate numerică, au matcat americanii, prin Joe Pavelski.

udapte 16:37 După o combinaţie îndrăzneaţă a ruşilor, Pavel Datsyuk marchează şi egalează.

update 16:41 Un puc lovit de Feador Tiutin loveşte bara transversală, sus, deasupra porţii şi din transmisie nu este clar dacă a fost gol. După consultări suplimentare ale imaginilor video, se dovedeşte că nu a fost gol şi scorul rămâne 2-2